Lublin Stare Miasto to aplikacja mobilna w formie audioprzewodnika, która pozwoli Ci w wygodny i interesujący sposób zwiedzić Lublin. Dzięki niej poznasz najciekawsze wątki z historii miasta oraz jego najważniejsze zabytki zlokalizowane na Starym Mieście i w okolicy. 

W aplikacji dostępne są dwie trasy:

Szlak Staromiejski to trwający ok. godziny spacer, który rozpoczyna się i kończy w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Jezuicka 1/3). Zaprowadzi Cię do takich miejsc jak m.in. Rynek, plac Po Farze, Bazylika oo. Dominikanów, Archikatedra Lubelska, kościół pobrygidkowski, Teatr im. J. Osterwy, plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, Nowy Ratusz i Brama Krakowska. Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej.

Szlak Pamięci Żydów Lubelskich rozpoczyna się u stóp Wzgórza Zamkowego, przy schodach prowadzących do Muzeum. Trwający ok. 2 godziny spacer pozwoli Ci bliżej poznać historię lubelskich Żydów, zaprowadzi do miejsc takich jak m.in. miejsce po dawnym kompleksie synagogalnym, Stary Cmentarz Żydowski, budynek dawnej szkoły rabinackiej Jeszywas Chachmej, i wiele innych. Szlak dostępny jest w polskiej wersji językowej.

 

Aplikacja dla telefonów z systemem Android dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play: www.play.google.com

Aplikacja dla telefonów z systemem iOS: www.apps.apple.com

Warto dodać, że Lublin można zwiedzać także przy pomocy audioprzewodników w pięciu wersjach językowych. W Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajduje się 40 urządzeń, które zabiorą Cię w podróż po jednym z pięciu tematycznych szlaków Lublina: Wielokulturowym, Jagiellońskim Unii Lubelskiej, Znanych Lublinian, Zabytków Architektury oraz Pamięci Żydów Lubelskich. Dodatkowo na audioprzewodniku znalazł się Szlak Staromiejski.