Lublin Stare Miasto to aplikacja mobilna w formie audioprzewodnika, która pozwoli Ci w wygodny i interesujący sposób zwiedzić Lublin. Dzięki niej poznasz najciekawsze wątki z historii miasta oraz jego najważniejsze zabytki zlokalizowane na Starym Mieście i w okolicy. 

W aplikacji dostępne są dwie trasy:

Szlak Staromiejski to trwający ok. godziny spacer, który rozpoczyna się i kończy w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Krakowskie Przedmieście 6). Zaprowadzi Cię do takich miejsc jak m.in. Rynek, plac Po Farze, Bazylika oo. Dominikanów, Archikatedra Lubelska, kościół pobrygidkowski, Teatr im. J. Osterwy, plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, Nowy Ratusz i Brama Krakowska. Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej.

Szlak Pamięci Żydów Lubelskich rozpoczyna się u stóp Wzgórza Zamkowego, przy schodach prowadzących do Muzeum. Trwający ok. 2 godziny spacer pozwoli Ci bliżej poznać historię lubelskich Żydów, zaprowadzi do miejsc takich jak m.in. miejsce po dawnym kompleksie synagogalnym, Stary Cmentarz Żydowski, budynek dawnej szkoły rabinackiej Jeszywas Chachmej, i wiele innych. Szlak dostępny jest w polskiej wersji językowej.

 

Aplikacja dla telefonów z systemem Android dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play: www.play.google.com

Aplikacja dla telefonów z systemem iOS: www.apps.apple.com

Warto dodać, że Lublin można zwiedzać także przy pomocy audioprzewodników w pięciu wersjach językowych. W Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajduje się 40 urządzeń, które zabiorą Cię w podróż po jednym z pięciu tematycznych szlaków Lublina: Wielokulturowym, Jagiellońskim Unii Lubelskiej, Znanych Lublinian, Zabytków Architektury oraz Pamięci Żydów Lubelskich. Dodatkowo na audioprzewodniku znalazł się Szlak Staromiejski.