Planujesz zwiedzanie Lublina? Doskonały pomysł! Pamiętaj, że obok unikalnych zabytków i ciekawych muzeów znajdziesz tutaj także wiele innych atrakcji. Chcemy mieć pewność, że nic Cię nie ominie więc przychodzimy z podpowiedzią, jak odkrywać uroki "koziego grodu". Na pewno nie będziesz się nudzić! Oto kilka wybranych propozycji:

 

1. Zajrzyj do Informacji Turystycznej

Lublin informacja turystyczna LOITiK

Podczas spaceru lubelskim deptakiem odwiedź Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Krakowskie Przedmieście 6). Pomożemy Ci zaplanować zwiedzanie, otrzymasz bezpłatne materiały promocyjne, a przy okazji zakupisz magnesy, widokówki, mapy, a nawet lubelskie produkty tradycyjne. Ośrodek oferuje przechowalnię bagażu, dostęp do komputera z Internetem czy wypożyczalnię rowerów. Zapraszamy od poniedziałku do niedzieli.


2. Zjedz cebularza

cebularz lubelski

Okrągły, pachnący i chrupiący. Taki właśnie jest cebularz. Placek pszenny, posypany cebulą oraz makiem, przed wojną wypiekali lubelscy Żydzi. Przysmak widniejący na liście produktów tradycyjnych województwa lubelskiego najlepiej kupić w piekarniach zlokalizowanych w pobliżu Starego Miasta. Teraz będziesz mieć mnóstwo siły na zwiedzanie. Smacznego!


3. Powiedz światu: I love Lublin!

bsh_soft

Jesteśmy przekonani, że Lublin skradnie Twoje serce. Jeśli tak się stanie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić sobie zdjęcie z napisem I love Lublin, znajdującym się na placu Litewskim. Będzie to wspaniała pamiątka pobytu w Kozim Grodzie. Jeśli fotografowanie jest Twoją pasją, poznaj najbardziej instagramowe miejsca w Lublinie. 


4. Pomachaj do Wilna

Ogrod Saski Lublin

Halo, Wilno! Co tam u Was? Futurystyczny obiekt, przypominający wirtualne drzwi znajdujący się na placu Litewskim przekazuje obraz na żywo między Lublinem a Wilnem. To niepowtarzalna okazja aby pomachać do naszego sąsiada!

 

5. Kajtnij się trajtkiem

panorama lublin

W Lublinie jeździliśmy elektrykami zanim stało się to modne. W trzech polskich miastach od wielu lat mieszkańcy poruszają się pojazdami na prąd. Trolejbusy wciąż kursują po ulicach Gdyni, Tychów i naszego pięknego Lublina! Masz ochotę się przejechać? Możesz skorzystać z jednej z regularnych linii lub kursującego w okresie wakacyjnym zabytkowego pojazdu. PS Pierwsza lekcja języka lubelskiego: trajtek - trolejbus, kajtnąć się - przejechać się ;)

 

6. Przywitaj się z koziołkiem

Lublin szlaki turystyczne

Najpopularniejszy lubelski koziołek znajduje się na rogu Krakowskie Przedmieścia oraz ulicy Wróblewskiego. Pamiętaj aby przywitać się z sympatycznym zwierzakiem, znajdującym się w herbie Lublina. Wspólne foto jest jak najbardziej wskazane!7. Spaceruj pod lubelskim niebem

murale lublin

asz ochotę na podniebne spacery? Odwiedź tarasy widokowe w Centrum Spotkań Kultur. Nie zapomnij przedtem sprawdzić programu wydarzeń CSK. Tam zawsze dzieje się coś ciekawego!
 

8. Skorzystaj z bezpłatnego audioprzewodnika

aplikacja lublin stare miasto

Bezpłatna Aplikacja Lublin Stare Miasto zabierze Cię na interesującą wycieczkę po Starym Mieście i ścisłym centrum. Poznasz najważniejsze fakty o otaczających Cię zabytkach oraz ciekawostki dotyczące historii miasta. Przejście Szlaku Staromiejskiego trwa około godzinę i rozpoczyna się przy siedzibie LOITiK (ul. Krakowskie Przedmieście 6). Dostępny jest również Szlak Pamięci Żydów Lublina.

 

9. Odpocznij nad "lubelskim morzem"

sdr_soft

Na trochę dłuższą wycieczkę polecamy „lubelskie morze”, czyli Zalew Zemborzycki zasilany przez rzekę Bystrzyca. Znajdziesz tam przyjemne, zielone miejsca do odpoczynku. Spaceruj wzdłuż linii brzegowej lub wybierz się na przejażdżkę rowerową trasą dookoła zbiornika. Z centrum Lublina nad zalew dojedziesz także na dwóch kółkach - specjalną ścieżką, biegnącą wzdłuż Bystrzycy. 

 

10. Weź udział w wydarzeniach

sdr_vivid

Noc Kultury, Inne Brzmienia, Re:Tradycje - Jarmark Jagielloński, Carnaval Sztukmistrzów, Europejski Festiwal Smaku... - długo by wymieniać! Lista niesamowitych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w Lublinie jest naprawdę długa i ciekawa. Koniecznie sprawdź co wydarzy się podczas Twojego pobytu.

 

10+1 Wybierz #KierunekLubelskie!

sdr_vivid

Tak, wiemy, miało być 10, a jest 11. To dlatego, że położony w samym sercu województwa lubelskiego Lublin jest doskonałą bazą dla odkrywania uroków pięknego regionu między Wisłą a Bugiem. Czekają na Ciebie ścieżki przyrodnicze w Poleskim i Roztoczańskim Parku Narodowym, spotkanie z konikami polskimi, spływy kajakowe, nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego, lessowe wąwozy, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Chełmskie Podziemia Kredowe, spacery po pięknych miastach i miasteczkach: Zamościu, Białej Podlaskiej i Nałęczowie oraz mnóstwo innych atrakcji. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie: www.lubelskie.travel  Zapraszamy!