Witaj w Lublinie! Wizytę w wyjątkowym mieście trzeba potwierdzić wyjątkowymi zdjęciami. Gdzie znajdziesz piękne kadry? Poniżej prezentujemy najbardziej instagramowe miejsca w Lublinie. Gdy już do nich dotrzesz, podziel się z nami swoimi ujęciami używając taga #lublintravel i oznaczając @lubelskie_travel na Insta. Chętnie udostępnimy je w swoich relacjach.

 

1. I Love Lublin

 insta places 01

Wszyscy kochamy Lublin! Jeśli podczas swojej wizyty Ty także ulegniesz jego czarowi, napis na placu Litewskim pozwoli Ci podzielić się tym uczuciem ze światem.

 

2. Tarasy Centrum Spotkania Kultur

insta places 03

Centrum Spotkania Kultur łakomy kąsek wśród fanów fotografii. Podświetlana fasada budynku i industrialne wnętrza, prezentują się na zdjęciach świetnie. Szczególnie podniebne tarasy CSK są miejscem, które będzie zdobędzie wiele serc na Twoim Insta.

 
3. Widok z Wieży Zamkowej

 insta places 03

Stare Miasto najlepiej objąć wzrokiem z góry. Świetnym punktem obserwacyjnym jest Wieża Zamkowa usytuowana na dziedzińcu Muzeum Narodowego. Stojąc na tarasie widokowym znajdującym się na jej szczycie zobaczysz Bramę Grodzką, plac Po Farze, kościół i klasztor Dominikanów, Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską, a nawet fragment archikatedry. Co za widok!

 
4. Wieża Trynitarska

insta places 04

„Na wieży furkotał blaszany kogucik...” pisał Józef Czechowicz w swoim „Poemacie o mieście Lublinie”. Najwyższy punkt widokowy w Lublinie niesamowicie prezentuje się z Rynku Starego Miasta, w otoczeniu pięknych kamienic. Jeśli wolisz bardziej tajemnicze ujęcie, spróbuj uchwycić wieżę z rogu ulic Jezuickiej i Bramowej.


5. Sztukmistrz z Lublina

insta places 05

Nawiązującego do powieści Isaaka Bashevisa Singera Sztukmistrza z Lublina spotkasz spacerując ulicą Grodzką. Tylko...głowa do góry! 


6. Fontanna Multimedialna

insta places 06

W wakacyjne wieczory rozświetlone kolorową iluminacją fontanny na placu Litewskim prezentują się doskonale. W wybrane dni odbywają się tu widowiskowe pokazy multimedialne nawiązujące do historii Lublina. W otoczeniu zabytkowych budynków spektakl jest wyjątkowy.


7. Uliczka Ku Farze

insta places 07

Najwęższa uliczka w Lublinie łączy plac Po Farze z placem Rybnym. Skręcając w nią z ulicy Grodzkiej poczujesz klimat średniowiecznego miasta. 


8. Plac Po Farze

 insta places 08

Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku w tym miejscu stał okazały kościół pw. św. Michała Archanioła. Dziś przypomina o tym makieta oraz podniesione fundamenty, wyglądające jak labirynt. To także dobre miejsce aby zrobić zdjęcie z widokiem na Zamek Lubelski.


9. Brama Krakowska

insta places 09

Być w Lublinie i nie sfotografować Bramy Krakowskiej? Nie do pomyślenia! Ta XIV-wieczna budowla wygląda imponująco zarówno od strony placu Łokietka, jak i Starego Miasta. W środku mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina, gdzie zachwycą Cię "zakręcone" schody, również Insta-friendly. 


10. Schody na Zamek

insta places 10

Aby dostać się na Wzgórze Zamkowe z placu Zamkowego musisz wspiąć się po monumentalnych schodach, które również cieszą się popularnością wśród fotografów. Przy okazji możesz je policzyć i dać nam znać. Nigdy nie wiemy ile ich jest... ;)

 

11. Zaułek Hartwigów

insta places 11

Edward Hartwig, nazywany „mglarzem”, był lubelskim fotografem, znanym między innymi z nastrojowych zdjęć, w których wykorzystywał poranne światło. Jego rodzina patronuje dzisiaj zaułkowi Hartwigów, gdzie klimatyczne schody łączą plac Rybny i ulicę Kowalską.


12. Mostek miłości w Ogrodzie Saskim

insta places 12

Założony w 1837 roku Ogród Saski to miejsce, gdzie można odpocząć od śródmiejskiego zgiełku. Jest to także popularne miejsce wśród fotografów. Spacerując parkowymi alejkami zatrzymaj się na chwilę przy "mostku miłości" - co za romantyczny widok! Będziesz dumny jak paw, którego też możesz spotkać na terenie Ogrodu.


13. Browar Perła

insta places 13

Sztuka często pojawia się na ulicach Lublina, zwłaszcza dzięki wydarzeniom takim jak Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej "Otwarte Miasto" czy Noc Kultury. Instalacje artystyczne często zostają w przestrzeni miejskiej na dłużej. Jedną z nich znajdziesz na terenie dawnego Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej.


14. Magnolie na dziedzińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

insta places 14

Jaka szkoda, że nie kwitną przez cały rok. Byłoby cool. Jeśli jednak pojawisz się w Lublinie na wiosnę, daj się im zachwycić. To naprawdę #kulmagnolie!

 

15. Ulica Zamkowa

insta places 15

Przejście pomiędzy Bramą Grodzką a Muzeum Narodowym to jeden z najczęściej fotografowanych widoków na Zamek. Nawet w deszczową pogodę zabytek prezentuje się ciekawie.

 

16. Zaułek Panasa

insta places 16

Czy to Toskania? Schodząc w dół schodkami z placu Po Farze na ulicę Podwale możesz odnieść takie wrażenie, jednak wciąż jesteś w Lublinie. On po prostu jest taki piękny i różnorodny!

 

17. Widok ze Wzgórza Czwartek

insta places 17

Ciekawą panoramę Starego Miasta uchwycisz stojąc na Wzgórzu Czwartek, tuż koło dzwonnicy przy kościele pw. św. Mikołaja. Legendy głoszą, że najlepsze ujęcia wychodzą dzień po środzie.

 

18. Zaułek przy Bramie Krakowskiej

insta places 18

Po XIV wiecznych murach obronnych Lublina zachowało się niewiele, jednak przylegający do Bramy Krakowskiej od ulicy Szambelańskiej fragment ze schodkami działa na instagramerów jak magnes. 

 

19. Koziołek

 insta places 19

#Goatmorning! Zdrój przedstawiający lubelskiego koziołka znajduje się na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Wróblewskiego. Nie tylko zapewni Ci ochłodę w gorące dni, lecz także pięknie zaprezentuje się na zdjęciu.

 

20. Dom Słów

insta places 20

Masz ochotę znów poczuć się dzieckiem i przenieść się do krainy literatury działającej na wyobraźnię? Podwórko Domu Słów to baśniowy świat.

 

21. Muzeum Wsi Lubelskiej

insta places 21

Muzeum Wsi Lubelskiej to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Lublinie. Budynek recepcji, brama cmentarna, dwór z Żyrzyna, cerkiew z Tarnoszyna czy wiatrak z Zygmuntowa - to tylko niektóre z obiektów, które na pewno spodobają się Twoim followersom.