23-08-24
25-08-24

Kultura tradycyjna w wielu kolorach, dźwiękach i smakach - od rękodzieła, poprzez muzykę, taniec, śpiew aż po kuchnię, po raz kolejny zawita do Lublina. Festiwal Re:Tradycja i Jarmark Jagielloński już w sierpniu!

Jarmark Jagielloński swoją ideą nawiązuje do słynnych Jarmarków Lubelskich, które na przełomie XV i XVI wieku były jednym z najbardziej znanych handlowych wydarzeń międzynarodowych. 

Od wczesnego średniowiecza w Lublinie rozwijał się handel najróżniejszymi towarami, dzięki przebiegającemu tędy szlakowi handlowemu. Na słynne lubelskie jarmarki przyjeżdżali nie tylko kupcy krajowi, ale także pochodzący z najodleglejszych zakątków ówczesnego świata. Bazując na tej tradycji, jak co roku, w Lublinie odbędzie się Jarmark Jagielloński, będący częścią festiwalu Re:Tradycja. Jest to wydarzenie prezentujące kulturę tradycyjną w wielu wymiarach – od sztuki ludowej, poprzez muzykę, taniec i śpiew, kuchnię oraz ludyczność powiązaną z nauką i edukacją.

Przechodząc uliczkami Starego Miasta zobaczysz mnóstwo wzorów, kolorów i stylów prezentowanych przez twórców ludowych z Polski. Posłuchasz opowieści, poznasz tajemnice wyrobów i będziesz mieć okazję ich nabycia.

Poprzez najprostsze, tradycyjne formy spędzania wolnego czasu, będziesz mieć okazję doświadczyć żywego spotkania z drugim człowiekiem.

Więcej informacji na retradycja.eu