07-12-23
08-12-23

Czy wiesz, że w 2023 roku obchodzimy 60-lecie Informacji Turystycznej w Polsce? To właśnie Lubelskie będzie gospodarzem ogólnopolskich obchodów Jubileuszu. Organizatorami uroczystego wydarzenia, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia br. w LubliniePolska Organizacja Turystyczna oraz Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

Działalność informacji turystycznej jest istotnym elementem kompleksowej obsługi ruchu turystycznego oraz promocji na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym. Początki informacji turystycznej w Polsce sięgają lat 60. XX wieku. W 1963 r. zostało wydane zarządzenie dotyczące organizacji jednolitego systemu informacji turystycznej, określające strukturę organizacyjną oraz zakres obowiązków ośrodków informacji turystycznej. Tym samym w 2023 roku obchodzimy okrągły Jubileusz 60-lecia Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Jeden z pierwszych Ośrodków informacji turystycznej w Polsce powstał w Lublinie. Kontynuatorem bogatej tradycji jest Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej prowadzony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną – laureat ostatniej edycji Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce.

Lublin będzie miejscem, gdzie odbędą się uroczyste obchody Jubileuszu 60-lecia Informacji Turystycznej w Polsce, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną oraz Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

Zachęcamy do lektury okazjonalnego wydania Wiadomości Turystycznych, poświęconego historii informacji turystycznej w Polsce oraz zbliżającym się obchodom:

http://czytelnia.eurosys.pl/pub/magazine/45/freeEditons/521/editon/mobile/