07-08-20
30-09-20

Zdjęcia tworzące wystawę "Oko na Lublin" zostały wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Piętnaścioro młodych adeptów fotografii w wieku od 10 do 14 lat przez pięć dni odkrywało tajniki świata przekazu wizualnego, szukając własnego języka ekspresji artystycznej. Każdego dnia dzieci miały okazję współpracy z animatorkami Karuzeli Sztuki oraz brały udział w plenerze pod opieką fotografa Natalii Wierzbickiej. Finalnie uczestnicy własnoręcznie sygnowali swoje dzieła oraz wspólnie zaaranżowali prezentacje zdjęć. Dzięki udziałowi we wszystkich zaoferowanych aktywnościach, każde z dzieci doświadczyło procesu twórczego i jego umiejscowienia w przestrzeni. 

Wystawa składa się z 27 prac, wyselekcjonowanych przez kurator wystawy Natalię Wierzbicką. Wybrane prace nawiązują do nurtu fotografii współczesnej, a w szczególności dokumentalnej i ulicznej z elementami fotografii kreacyjnej. 

Zajęcia zrealizowano w ramach akcji "Lato w mieście 2020" UM Lublin. 

Wystawę można oglądać codziennie, do końca sierpnia br. w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Jezuicka 1/3).